تبلیغات
 ¸.•*´•.♥ زن آقا ♥.•`*•.¸ - اخلاق همسرداری ...

اخلاق همسرداری ...

آیت‌الله العظمی آسید احمد آقای خوانساری - که امام فرمودند: ایشان اتقی‌الاتقیاء هستند و ما فوق عدالت و مادون عصمت هستند ...

همسری داشتند که خیلی آقا را اذیت می‌کرد. حتی اگر به در خانه آقا می‌آمدند، می‌گفتند: با آیت‌الله العظمی خوانساری کار داریم. می‌گفت: کدام آیت‌الله؟ بروید و به آقا فحاشی می‌کرد!

گاهی آقا را با خاک‌انداز می‌زد. یک مرتبه دیدند سر آقا شکسته، به خصیصینشان گفته بودند: این مرحمتی خانم است!

کاشف به عمل آمده بود که خانمشان به ایشان گفته بود که ظرفها را بشور، ایشان گفته بودند بعد از درس می آیم می شورم، طلاب منتظرند ... خانمشان عصبانی می شوند و با خاک انداز ایشان را می زنند ...

مرحوم فلسفی تعریف می‌کردند: یکی از آقایان (ظاهراً آیت‌الله خنده‌آبادی) به ایشان گفته بود: آقا! شما چرا این‌طور صبوری می‌کنید؟ طلاقش بدهید برود. گفته بودند: کجا رهایش کنم، بیچاره جایی را ندارد برود، من صبر می‌کنم!

مخلصین عالم اینگونه هستند. البته این امتحان‌ها را خدا برای هیچ کسی نیاورد. یک موقع خانمی یک چیزی می‌گوید، آقا سریع موضع‌گیری می‌کند و نعوذ بالله ... بشکند دست مردی که روی زنش بلند شود، او مرد نیست، نامرد است.

مخلصین عالم شرشان به هیچ کس نمی‌رسد، مواظب هستند. این را پیامبر دارند میفرمایند. این فرمایش حبیب خدا، خاتم انبیاء، محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) است. این حال مخلصین عالم است. اگر بخواهیم این حال را پیدا کنیم، باید از گناه و همه بدی‌ها دور بشویم. اگر خواستیم به خدا نزدیک شویم راهش فقط اخلاص است.

 

( بیانات آیت الله قرهی، استاد اخلاق)


...............................................................................................

+ خواندن این لــیـنـکــ  هم خالی از لطف نیست ... 

++ خیلی از علما به سبب صبر بر اخلاق بد همسرشان به درجاتی رسیدند و رشد کردند ... 
طبقه بندی: آقایان بخوانند ...، 

تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1395 | 02:25 ب.ظ | نویسنده : بانوی خانه | نظرات